Hlavní nabídka:

Klub stolních a deskových her Litomyšl


Přejdi na obsah

Aktuality

Začínáme 13. září 2018
První schůzka vypukne ve čtvrtek 13. září 2018. Hrdinové, mezi které patříš i TY, vyrazí objevovat velmi prastarou zemi Hexalon. Těšíme se ve čtvrtek.

Klub stolních a deskových her Litomyšl v roce 2018 - 2019
A je téměř odstartováno. Letos se můžete těšit na hodně nových věcí. Letos se společně budeme vydávat na dobrodružné výpravy do země Hagalon, kde na hrdiny čeká řada velice těžkých úkolů a zkoušek. Samozřejmě jsem nachystali velkou proci nových her. Již tradičně se můžeme potkat každé druhé úterý v měsíci na deskohraní v Městské knihovně.

Shrnutí deskoherní sezóny 2017/2018

Nějakou hru si přišlo zahrát 18 lidí. Během čtyřiceti schůzek jsme zahráli více než 120 různých her od mnoha autorů, s hrami jsme strávili více než 120 hodin hraní. Naším strojem jsme navštívili a vyzkoušeli hry od roku 1992 až po blízkou budoucnost. Klub nejvícekrát navštívil Světlušák, kerý se také stal nejúspěšnějším časokupičem. Nejvíce turnajů vyhral Světlušák, který z jedenácti turnajů ovládl rovných pět. Nejvíce výher získal Jeník, naopak největším smolařem se stal Maty Své předsezóní cíle splnili Světlušák, Milan, Kamil. V klubu jsme otestovali i řadu prototypů her, které v blízké či vzdálenější budoucnosti naleznete v regálech hračkářství. Celkovým vítězem se stal Světlušák, který již potřetí získal korunu a stal se králem Klubu stolních a deskových her Litomyšl. Během roku jsme uspořádali řadu deskoherních akcí. Každé druhé úterý v měsící předvádíme hry v Městské knihovně v Litomyšli. Připravili jsme další deskoherny pro širokou veřejnost. Velkou akcí byl Festival deskových her a také Deskovky na Festivalu Smetanova Litomyšl. A v únoru jsme uspořádali tradičních 44 hodin hraní.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku